HOME   NIEUWS   CURSUSSEN   HULPVRAGEN   PROJECTEN   VRIJWILLIGERS   AGENDA   VRIENDEN   CONTACT
"Less than one per cent of what the world spent every year on weapons was needed to put every child into school by the year 2000 and yet it didn't happen."
Nieuws
Nieuwsbrief

Bouw waterput Vishakani gestart

Zaterdag 21 november 2009 is Luta Enterprices, de hoofdaannemer,van start gegaan met het boren naar water. Dit project is gesponsord door de heer Graaf uit Texel.

20 november zijn wij (Eve en Jessica) afgereisd naar Kenia en het was dan ook geweldig om mee te maken hoe het water uit de grond spoot! Dit is op film vastgelegd.

Op zondag 22 november waren wij in Vishakani. De boormachine kan het dorp pas verlaten als het werk klaar is. Dus op zondag werd er gewoon gewerkt. Inmiddels was er een diepte van 90 meter bereikt.  

De ene buis na de andere  verdween in de bodem op zoek naar schoon drinkwater. Onder streng toezicht van Manken, het bedrijf dat ook het vooronderzoek heeft uitgevoerd gesponsord door Onno te Rijdt, werd er geboord. Veel dorpelingen zaten vol verwachting te kijken. Toen de diepte van 105 meter was bereikt was er nog onvoldoende water om naar boven te kunnen halen.

Op advies van Manken zijn we doorgegaan met boren tot een diepte van 135 meter!! En dat was het moment dat schoon drinkwater uit de grond spoot! Geweldig!! Een hele opluchting voor een ieder die zich met het project bezig houdt. De uitvoerder van Luta heeft uitgelegd hoe de waterput wordt gebouwd. Ook Manken heeft de stappen en controlemomenten toegelicht.

Nu de juiste diepte is bereikt, worden er buizen in de grond gebracht. De onderste buizen zijn voorzien van een filtersysteem zodat schoon water in de buizen stroomt. De buizen worden op elkaar geschroefd en de metalen buizen die het gat hebben geboord worden uit de grond gehaald. Dan volgt een 24 uurs test. 24 uur lang wordt er water opgepompt om uit te zoeken welke pomp het meest geschikt is om het water naar boven te pompen.

Wanneer er rustig wordt gepompt kan het grondwater beter herstellen. Om de levensduur van de pomp te verlengen is er een tijdschema opgesteld. Op vooraf bepaalde tijden wordt de pomp aangezet en het water verzameld in een tank.

 Voorlopig loopt de pomp nog op brandstof. Het is de bedoeling dat de pomp uiteindelijk gebruik maakt van zonne-energie. Alles is daar al op voorbereid. Ook de pomp. Deze kan op zonne-energie en op brandstof water pompen.  


maandag 30 november 2009

© 2007 Stichting Hulp - Alle rechten voorbehouden
Disclaimer | Privacy Policy
Zoeken
Zoek op onze site:
Wie zijn wij?
Wie zijn wij eigenlijk? Een overzicht van alle vrijwilligers, het fundament van onze stichting. Daarnaast vindt u hier ook de contactgegevens en onze statuten.

Lees verder
Onze vrienden
Zonder vrienden kan niemand. En zeker niet een non-profit stichting die zo direct werkt. Hier vindt u een overzicht van de mensen of bedrijven die onze stichting helpen of hebben geholpen.

Lees verder